10 Účesů První Republiky, které vám dodají sebevědomí!

Účesy První Republiky jsou populárním stylem účesu, který byl oblíbený mezi lidmi během první československé republiky (1918–1938). Tento sty je známý pro jeho zábavnou, šik klasickou úpravu s přísnými a často kudrnatými vlasy. Tento styl se objevil v období modernismu a jeho vlasy se často stříhaly na krátké délky. Tento styl se stal velmi oblíbeným mezi muži i ženami a často se používal jako ozdoba.

Účesy První Republiky

Účesy První Republiky byly velmi populární mezi ženami v tomto období. Vycházely z francouzského stylu a vyznačovaly se velmi dobře česánými vlasy. Často byly doplněny doplňky, jako jsou klobouky nebo šátky. Většina z nich měla dlouhé vlasy, které byly zvlněné nebo načesané do vysokých culíků. Byla to velmi romantická a elegantní úprava vlasů, která byla oblíbená i mezi mladými dívkami. Účesy První republiky byly nádherné a dodnes jsou uznávány jako ikona stylu pro tehdejší generaci.

Zde je 10 účesů inspirovaných touto érou, které mohou posílit vaše sebevědomí:

 1. Marcel Waves
  • Vlny pečlivě tvarované do těsných, lesklých kudrn, typické pro 20. léta.
 2. Bob
  • Klasický krátký sestřih s rovnou linii těsně pod ušima, často doplněný o přesné ofiny.
 3. Finger Waves
  • Hladké vlny vytvořené pomocí prstů a hřebenu, oblíbené u žen s krátkými i delšími vlasy.
 4. Eton Crop
  • Velmi krátký chlapecký střih, oblíbený mezi odvážnými ženami.
 5. Shingle Bob
  • Variace na bob, kde byly vlasy ve zadní části hlavy střižené do tvaru štítu nebo krychle.
 6. Gatsby Bob
  • Inspirace z filmu Velký Gatsby, s delšími vlnami a bohatým objemem, často doplněné o čelenky a výrazné doplňky.
 7. Water Waves
  • Měkké, lesklé vlny, které působily, jako by byly zmáčknuté – tato technika vyžaduje zručnost a trpělivost.
 8. Pompadour
  • Vlasy nad čelem byly zvednuté a tvarované do vysokého účesu, často kombinované s volnějšími vlnami nebo drdolem vzadu.
 9. Garçonne Look
  • Velmi krátký, chlapecký účes s dlouhými ofinami, někdy i s lehce naznačenými vlnkami.
 10. Low Chignon
  • Nízko umístěný drdol, elegantní a čistý, často zdobený jehlami nebo sponami ve stylu art deco.
Přečtěte si více  Pansky Uces Culik? Podivejte se!

Z čeho se skládá Účes První Republiky

Účesy První Republiky jsou jednou z nejvíce charakteristických oblastí krásy ve 20. století. Přinesly více svobody v účesu a rozmanitosti, která se odráží v celé historii první československé republiky.

V období první republiky byly mezi lidmi oblíbené krátké účesy, zejména u žen. Jedním z nejoblíbenějších účesů byl bob, který byl oblíbený mezi ženami různého věku. Tento účes byl velmi oblíbený pro jeho jednoduchost a jeho schopnost vystihnout ženskost. Tento účes byl také velmi oblíbený mezi lidmi, kteří pracovali v uměleckém a kulturním prostředí.

Kromě bobu byly populární také dlouhé vlasy. Ženy si je obvykle česaly do vysokého drdolu, což bylo velmi elegantní a zvýrazňovalo jejich ženskost. Tento účes byl obzvlášť oblíbený mezi mladými dívkami.

10 Účesů První Republiky, které vám dodají sebevědomí!

Muži měli tendenci nosit delší vlasy se světlými barvami. Tento účes byl velmi oblíbený mezi muži všech věkových skupin. Často si je muži česali na stranu nebo zpět.

V období první republiky byly velmi populární i různé způsoby účesů, jako například používání vlasových krepových doplňků. Tyto doplňky byly oblíbené mezi ženami, které chtěly docílit elegantního a módního vzhledu.

Účesy první republiky byly velmi variabilní a rozmanité. Každý si mohl vybrat účes, který mu nejlépe vyhovoval a přispíval k jeho osobnímu stylu. Tyto účesy jsou stále oblíbené, ačkoli se postupem času měnily.

Historie Účesu První Republiky

Účesy První Republiky byly výrazné a přímočaré. Byla to doba, kdy ještě nebylo žádných moderních stylingových technik, takže lidé museli použít to, co jim bylo k dispozici. Většinou to znamenalo, že muži nosili krátké, vyčesané vlasy a ženy mívaly dlouhé vlasy, které mohly buď nechat volně přírodní, nebo je zapletené do drdolů.

Mužské účesy První Republiky byly především velmi krátké a načesané. Důraz byl kladen na strukturu vlasů a na to, aby vlasy vypadaly pevně a přísně. To bylo dosaženo použitím přísného účesu s hladkou linii, který byl často doplněn pomocí pomůcek, jako je voskový krém nebo pěna.

Přečtěte si více  Nafouklé Břicho: Jak Se Ho Zbavit?

Ženské účesy První Republiky byly založeny na dlouhých, rovných vlasech, které byly často doplněny kadeřemi nebo kudrnatými kudrnatými vlnami. Tyto účesy byly často zdůrazňovány výraznými barvami vlasů, jako jsou červené, hnědé nebo blond. Ženy také nosily drdoly a složité účesy s ozdobami, jako jsou čelenky a šátky.

10 Účesů První Republiky, které vám dodají sebevědomí!

Účesy První Republiky jsou dnes symbolem elegance, jednoduchosti a šarmu. Tyto účesy mají v sobě prvky tradičních i moderních stylu a jsou stále populární. Lidé je mohou nosit jako výraz pocty historii, nebo jako způsob, jak zdůraznit svůj osobitý styl.

Jaký je dnešní vliv Účesu První Republiky na módu

Účesy První Republiky jsou stále velmi populární a často se používají v současné módě. První Republika byla období od roku 1918 do roku 1938 a móda v té době byla velmi odlišná od dnešních trendů. Účesy První Republiky byly elegantní a jednoduché, a to nejen proto, že období bylo známé pro svou základní estetiku, ale i proto, že měly být snadno údržbou.

V té době byly nejpopulárnější účesy pro ženy příčesek s dlouhými vlasy, které byly často zarovnány a začesané dozadu, aby vytvořily elegantní a sofistikovaný vzhled. Muži používali krátké a tmavé účesy, které byly nejčastěji česané dopředu a měly velmi tradiční vzhled.

Dnes se účesy První Republiky používají k vytvoření vintage vzhledu a jsou oblíbené mezi mladými lidmi, kteří se snaží vytvořit jedinečný a zajímavý vzhled. Mnoho módních návrhářů také používá prvorepublikové účesy ve svých kolekcích, aby dodali svým modelem zajímavý a historický vzhled.

Jak je vidět, vliv První Republiky na módu je stále velmi silný a její účesy se stále používají k vytvoření jedinečných a sofistikovaných vzhledů. Užijte si elegantní a zároveň stylový vzhled, který První Republika nabízí.

Napsat komentář