Chcete vyzkoušet Obrácený Koláč S Jablky?

Obrácený Koláč S Jablky je klasický český dezert. Je to velmi jednoduché a rychlé, ale zároveň velmi chutné. Jeho příprava začíná tím, že do mísy se smíchá mouka, moučkový cukr, sůl a máslo. Poté se do této směsi přidají vejce a směs se rozetře do těsta. Těsto se poté rozválí a přenesou na vymazaný a moukou vysypaný plech. Na těsto se položí plátky jablek a posypou se moučkovým cukrem. Poté se těsto zabalí do ruličky a přenesou na ple

Obrácený Koláč S Jablky

Obrácený koláč s jablky je velmi oblíbený sladký dezert. Je to jednoduché jídlo, které se skládá z měkkých jablek obalených karamelizovanou skořicovou směsí, která je připravena v koláčovém těstě. Tento sladký koláč je nejlepší, když je servírován ještě teplý s trochou vanilkového zmrzlinového dresingu. Je to dokonalá pochoutka na chladné zimní večery a její jemná chuť je u milovníků sladkostí velmi oblíbená.

Jaké ingredience je potřeba pro přípravu

Když se řekne obrácený koláč s jablky, mnozí lidé si vezmou svou oblíbenou sklenici a vychutnají si každou vůni, chuť a obraz, který se skrývá uvnitř. Tento sladký a šťavnatý dezert lze vyrobit s minimálními ingrediencemi a množstvím času. Pro přípravu obráceného koláče s jablky je třeba následujících ingrediencí:

• 4 jablka, nakrájená na plátky

• 2/3 šálku cukru

• 2 lžíce citronové šťávy

• 4 lžíce másla

• 1/2 šálku mouky

• 1/4 lžičky skořice

• 1/4 lžičky sody na pečení

• 1 lžíce vanilkového extraktu

Chcete vyzkoušet Obrácený Koláč S Jablky?

Nejdříve musíte jablka nakrájet na plátky a poté je vložit do mísy. Přidejte cukr, citronovou šťávu a máslo a promíchejte, dokud se všechny ingredience nespojí. Poté přidejte mouku, sůl, sodu a vanilkový extrakt a promíchejte, dokud nedosáhnete hladké konzistence.

Přečtěte si více  Léčba Broncho-vaxomem Pro Děti?

Nyní můžete směs vložit do vymazané a moukou vysypané formy. Dejte pozor, abyste se vyhnuli příliš velkému množství mouky, jinak se bude těsto příliš zahušťovat. Nyní můžete vložit koláč do trouby a pečte jej na střední teplotu po dobu 25-30 minut.

Když je koláč upečený, nechte ji trochu vychladnout. Poté můžete obrácený koláč s jablky servírovat a vychutnat si jeho sladkou a šťavnatou chuť.

Krok za krokem návod na přípravu

Jablkový obrácený koláč je jedním z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších dezertů. Jeho recept je jednoduchý a jeho příprava je velmi snadná. Pro jeho přípravu budeme potřebovat jen málo ingrediencí. V tomto článku vám představíme, jak snadno a rychle si připravit tento chutný dezert.

Nejdříve si připravíme ingredience. Budeme potřebovat 4 jablka, 2 lžíce cukru, 1 lžíci skořice, ½ lžíce másla a 2 lžíce mouky. Všechny ingredience smícháme dohromady a přidáme je do mísy.

Následně připravíme těsto. K tomu budeme potřebovat 200 g mouky, 1 lžíci cukru, 100 g másla a 2 lžíce vody. Všechny ingredience smícháme dohromady a zpracujeme v těsto. Těsto rozdělíme na 2 poloviny.

Na plech si položíme jednu část těsta a na ni rozprostřeme směs jablek. Poté přikryjeme druhou částí těsta a přitiskneme okraje. Potřeme máslem a posypeme skořicí.

Chcete vyzkoušet Obrácený Koláč S Jablky?

Vložíme do trouby předehřáté na 180°C a pečeme po dobu 35 minut. Po upečení necháme vychladnout a servírujeme s šlehačkou.

Výsledkem je křupavý a voňavý obrácený koláč s jablky, který můžete servírovat k večeři nebo jako dezert. Tento jednoduchý a chutný recept je ideální pro ty, kteří chtějí připravit něco rychlého a chutného.

Tip na servírování

Pokud chcete kouzlit s jablky, otočte je ve skvělém obráceném koláči! Tento recept je snadno připravitelný a můžete ho přizpůsobit svým vlastním chuťovým preferencím. Nejprve si nedělejte starosti s přípravou těsta, jen si vezměte špetku mouky, cukru a soli a smíchejte je dohromady. Poté přidejte kostky másla, aby se vytvořil křupavý korpus. Nechte těsto v lednici odpočívat, zatímco se budete věnovat jablkům. Oloupejte jablka, nakrájejte je na plátky a nasypte je do mísy. Přidejte trochu cukru, křupavých ořechů, skořice a trochu citronové šťávy.

Přečtěte si více  Barva Na Nehty: Úžasné Nové Trendy!

Poté, co je těsto připraveno, rozválejte ho na placku a vložte jej do vymazané formy. Naplňte formu jablkovou směsí a několika plátky másla. Nechte všechny ingredience splynout dohromady a pečte je v troubě na střední teplotu po dobu 45 minut až 1 hodiny, dokud se nevytvoří křupavá, zlatavá krusta.

Vychutnejte si obrácený koláč s jablky s čerstvou zmrzlinou nebo šlehačkou. Nenechte si ujít tento snadno připravitelný skvělý dezert!

Závěr

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Na závěr lze říci, že Obrácený Koláč s Jablky je jedinečný a vysoce chutný dezert. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je obrácený, takže jablka jsou umístěna na vrcholu koláče, což mu dodává zajímavý a originální vzhled. Jeho chuť je velmi sladká a sladká a jeho aroma je velmi lahodné. Jeho příprava je velmi jednoduchá a rychlá a je dostupná ve většině obchodů s pečivem. Obrácený Koláč s Jablky je skvělou volbou pro všechny typy slav

Napsat komentář