Recept: Květákové Placičky Delikatesa!

The most popular dish in Czech Republic is Květáková Placky, or Potato pancakes. These pancakes are made from boiled, mashed potatoes and are then fried. They are served with sour cream, chives, and salt.

Recept Na Květákové Placičky

Recept na květákové placičky je velmi jednoduchý. Nejdříve nakrájejte květák na kousky a osmažte ho na pánvi s trochou oleje. Poté v mixéru smíchejte mouku, vejce, sůl, pepř, mléko a citronovou šťávu. Tuto směs potom přelijte přes osmahnutý květák a zamíchejte. Směs vyklopte na vál a z ní vyválejte placičky, které můžete smažit na pánvi dozlatova. Výsledkem je skvělá chutná květáková placka, kterou můžete podávat se zeleninou nebo s dipem.

Jaké suroviny jsou potřeba

Květákové placičky jsou jedním z nejoblíbenějších pokrmů, ať už se jedná o večeři, oběd nebo svačinu. Vynikající recept na tyto lahodné placičky vám umožní vychutnat si je každý den.

Chcete-li se vydat na cestu k přípravě skvělého květákového placičky, je důležité mít po ruce všechny potřebné suroviny. Především budete potřebovat jedno velké květák, mouku, olej, vejce, sůl a pepř.

Nejdříve si uvařte velký květák, až bude měkký. Poté jej nastrouhejte na jemném struhadle. Do mísy přidejte mouku, vejce, sůl a pepř. Všechny ingredience dobře promíchejte. Můžete přidat trochu mléka, abyste získali měkčí těsto.

Na pánvi rozehřejte olej a začněte lít těsto malými lžícemi. Smažte je, dokud nevyzrály. Poté je otočte a smažte z druhé strany. Hotové placičky servírujte s domácím tvarohem.

Recept: Květákové Placičky Delikatesa!

Květákové placičky jsou skvělou volbou, pokud hledáte rychlý a chutný pokrm. Stačí mít ty správné suroviny a postupovat dle receptu a můžete si užít tento chutný pokrm každý den!

Přečtěte si více  Diego Rivera: Nečekaná skutečnost!

Kroky pro přípravu těsta

Květákové placičky, to je jídlo, které se může pochlubit velmi složitým a vybroušeným receptem. Než se pustíte do vaření, je dobré se seznámit s několika kroky, které vám pomohou připravit ty nejlepší placičky.

První krok je vybrat si kvalitní květák. Měl by mít jasnou barvu a být pevný a tvrdý. Poté jej důkladně omyjte a oddělte lístky. Následně jej nakrájejte na malé kousky.

Dalším krokem je smíchání těsta. Ve větší míse smíchejte mouku, vejce, sůl a olej. Všechny ingredience důkladně promíchejte, až vznikne těsto. Poté přidejte nakrájený květák a promíchejte.

Nyní je třeba těsto rozdělit na menší díly a z nich vyválet placku. Udržujte květákovou směs rovnoměrně rozloženou po plackách.

Posledním krokem je smažení placiček. Rozpálejte si na pánvi olej a postupně osmažte každou placku. Hotové placki můžete servírovat se zeleninou nebo s jogurtovou omáčkou.

Tímto jsou všechny kroky pro přípravu květákových placiček hotové. Užívejte si tohoto vynikajícího a chutného jídla!

Recept: Květákové Placičky Delikatesa!

Kroky pro smažení placiček

Květákové placičky jsou oblíbeným jídlem v České republice, ale mnozí z nás znají jen základní recept. Pokud jste připraveni vyzkoušet něco nového a zajímavého, je čas se naučit jak připravit květákové placičky. Tento recept vám umožní vychutnat si toto tradiční jídlo v nových a zajímavých variacích.

Nejprve je třeba nakrájet květák na kousky a nechat je vařit ve vroucí vodě po dobu 5 minut. Poté je nutné je odstranit z ohně a propustit je vlažnou vodou. To umožní, aby se květák lépe míchal s ostatními ingrediencemi.

Poté je třeba smíchat mouku, vejce, sůl a pepř ve velké míse. Nezapomeňte přidat i květák a promíchejte ho dohromady. Můžete si vybrat, zda chcete přidat nakrájenou cibuli nebo ořechy. Všechny ingredience můžete nasekat na menší kousky, aby se lépe mísily.

Přečtěte si více  Změřte své Svatební Znalosti: Svatební Kvíz Pro Hosty!

Když jsou suroviny dokonale smíchány, je čas začít smažit placičky. Nejprve je třeba rozehřát pánev a poté přidat máslo nebo olivový olej. Když je směs připravena, můžete začít tvořit placičky. Vytvořte malé koule z těsta a poté je roztlačte na placku. Můžete do nich také přidat nějakou nádivku, například nakrájenou šunku nebo sýr.

Když jsou placičky hotové, je čas je smažit. Nejprve je opečte na obou stranách na zlatou barvu. Poté je můžete přesunout do pečící mísy a nechat je ještě pár minut péct.

Když jsou placičky upečené, můžete je servírovat. Můžete je podávat samostatně nebo je můžete servírovat s omáčkou nebo salátem. Květákové placičky jsou velmi chutné a skvělou volbou pro každou příležitost. Užijte si je!

Závěr

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Recept na květákové placičky je velmi jednoduchý a rychlý recept, který je vhodný pro každého. Je však třeba si uvědomit, že placičky jsou velmi kalorické a tak by se neměly jíst příliš často.

Napsat komentář